تیم بهتر ، رشد بیشتر
منابع انسانی در کسب و کارهای کوچک به هفت دلیل نیاز به سرمایه گذاری دارد

هفت دلیل که به کسب و کارهای کوچک پیشنهاد می شود روی منابع انسانی سرمایه گذاری کنند :

 

داشتن یک تیم خوب در صدر فهرست دلایل موفقیت کسب و کارها به شمار می رود. بدون آنها ، شرکت ها نمی توانند، خدماتی که انجام می دهند را به مشتریان خود ارائه دهند.

اما ، برای جذب صحیح و مراقبت از این همکاران با ارزش ، یک تیم حرفه ای نیروی انسانی لازم است ، حتی برای مشاغل کوچک.
مدیریت منابع انسانی حرفه ای، می تواند عملکرد و بهره وری کارکنان را بهبود بخشد و همچنین به ساختن و نگه داری کانالهای ارتباطی قدرتمند بین مدیران و رهبران و نیروی کار کمک کند.

در ادامه می خوانیم که چگونه این امر امکان پذیر است .

 

  • مدیر منابع انسانی حرفه ای، اطمینان حاصل می کند که توافقات ،قوانین و مقررات اجرا می شوند :

 

سرمایه گذاری روی منابع انسانی

مدیریت نیروی انسانی قوی تضمین می کند که همکاران، قانون و مقرراتی را که شرکت تنظیم کرده ، می شناسند و از آن پیروی می کنند. این امر در مورد فرآیند استخدام ، مزایا ، ایمنی و حتی خاتمه همکاری صدق می کند.

داشتن ثبات و نظم در کسب و کارها به جلوگیری از بروز مشکلات بین کارمندان و کارفرمایان کمک می کند. بعلاوه ، رعایت چارچوب باعث ایجاد یک فضای کاری مثبت شده و سلسله مراتب را مشخص می کند و به شفاف سازی در بین همه همکاران شرکت مخصوصا نیروهای جدید کمک می کند.

با ایجاد ساختار منابع انسانی ، کارکنان، پاسخگو به روشهای فعلی خواهند بود. این امر کمک می کند که سازمان مطابق با استانداردهایی عادلانه تر فعالیت کند ، که خود باعث می شود احساس تبعیض در همکاران کمرنگ تر شود .

همانطور که می دانیم ، داشتن یک روش سازمان یافته برای رسیدگی به قوانین و مقررات ، به طور بالقوه موجب صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها خواهد شد .

 

  • مدیر منابع انسانی خوب ، فرآیند موثر و کارآمد جذب و استخدام می سازد :

 

دانش و تجربه مدیران منابع انسانی موجب فراهم آوردن توانایی شناخت بهتر استعدادها شده و روند استخدام را بهبود می دهد . ضمن آنکه مدیر منابع انسانی خوب ، فرهنگ ، اهداف و اولویت های شرکت را به سرعت درک کرده و برنامه جذب و استخدام را مبتنی بر آن طراحی می کند.

این مهم است ، هم تیمی هایی را پیدا کنید که مهارت ، دانش و اهداف آنها با فرهنگ و نیازهای شرکت مطابقت داشته باشد. یک فرآیند استخدام کارآمد همچنین می تواند شانس استخدام شخصی که مناسب نیست را به حداقل برساند و از مسائل بعدی برای شرکت اجتناب کند.

 

  • مدیر منابع انسانی خوب ، نیازهای کارمندان را درک می کند :

 

کسب و کارهای کوچک غالباً در فراهم کردن طیف وسیعی از مزایای کاری که شرکتهای بزرگ به راحتی قادر به ارائه آن هستند ، مشکل دارند . با این حال ، این بدان معنی نیست که شما همچنان نمی توانید انگیزه های بزرگی را به کارمندان خود ارائه دهید.

متخصصان منابع انسانی با درک دقیق مسائل منابع انسانی قادر به شناسایی مقرون به صرفه ترین و ارزشمندترین مزایایی هستند که از طریق مدیران و رهبران مؤثر و توجه به جزئیات می تواند به کارمندان ارائه شود .

جالب است بدانیم که توجه به جزییات، در واقع همان مساله ای که کسب و کارهای کوچک به راحتی و با هزینه پایین از پس آن بر می آیند است. در حالی که برای شرکت های بزرگ اصلا کار راحتی نیست .

 

  • مدیر منابع انسانی خوب ، تسهیل کننده آموزش و توسعه بهتر همکاران می شوند :

 

یک مدیر منابع انسانی ماهر ، می تواند به سازمان در ایجاد فرصت های مناسب برای تیم کمک کند. کسب و کارهای کوچک غالباً در توسعه کارمندان خود موفقیت کمتری دارند ، زیرا سازماندهی و ارائه مقرون به صرفه ترین راه ها برای آموزش کارکنان دشوار است.

اگر برنامه ای برای آموزش و توسعه همکاران خود ندارید ، ممکن است به زودی از رقبای خود عقب بیافتید. استخدام یک مدیر منابع انسانی به شما کمک می کند تا در کنار بهترین های صنعت خود به روز باشید و اطمینان حاصل کنید که تیم شما بر این اساس آموزش دیده است.

 

  • مدیر منابع انسانی خوب ، می تواند (( تلاشها و کارهای خوب )) را شناسایی کند :

 

تقویت مثبت همکاران باعث افزایش رفاه ایشان و ارتقا شرکت می شود . متأسفانه ، دستاوردها و سخت کوشی همکاران به راحتی و حتی در یک کسب و کار کوچک نیز مورد توجه واقع نمی شوند. طراحی و توسعه یک سیستم پاداش دهی و مشوق ، باعث می شود تیم شما بخاطر کارهای خارق العاده ای که انجام می دهد ، شناخته شود.

برخی از کسب و کارهای کوچک برنامه های پاداشی مانند “کارمند ماه” را دارند که از تلاش های همکاران تجلیل می کنند. یک تیم منابع انسانی ماهر می تواند به ارائه برنامه ها و مشوق های بیشتر با هزینه پایین کمک کنند و به همکاران نشان دهند که چقدر برای شرکت ارزش دارند .

 

  • مدیر منابع انسانی خوب ، دستیابی به چشم انداز شرکت را تسریع می کند :

 

در نهایت بهترین راه برای رسیدن به اهداف شرکت داشتن تیم متعهد و با استعداد است. شیوه های کارآمد نیروی انسانی می تواند به شما اطمینان دهد که افراد با استعدادی را استخدام می کنید که نه تنها انتظارات مربوط به نقش خود را برآورده می کنند ، بلکه بیشتر از آنکه فکر کنید برای پیشرفت شرکت کار می کنند .

مدیریت منابع انسانی همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که همکاران، دائما در بهترین حالت خود هستند تا بتوانند موثر و متمرکز باشند.

 

یک توصیه خردمندانه :

 

مدیریت منابع انسانی به شما دانش می دهد. این نه تنها یک سرمایه گذاری در یادگیری درون سازمانی بلکه سرمایه گذاری در آینده شرکت خواهد بود.

ممکن است به دلایلی نتوانید نسبت به استخدام مدیر منابع انسانی اقدام کنید یا اینکه بخواهید فعلا تنها یک کارشناس نیروی انسانی داشته باشید ، در اینصورت حتما تا زمان استخدام یک مدیر منابع انسانی ماهر ، از خدمات یک منتور منابع انسانی بهره ببرید .

 

اگر این مقاله را دوست داشتید، مقاله های مرتبط زیر را نیز می توانید مطاله نمایید :

 

منبع :

hrcloud.com

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.